Filmtip: Doof Kind
publicatiedatum:woensdag 29 april

Alex de Ronde | Nederland | 2018 | 70 min
Doof Kind is een persoonlijk document van een vader over zijn zoon. Gemaakt met zichtbare, voelbare én hoorbare liefde; vertelt op een vermakelijk en inspirerende manier. De film laat zien dat het leven met een handicap zeker niet altijd een straf hoeft te zijn. Winnaar van de publieksprijs op het IDFA 2017.
Tobias is doof geboren, maar aan de hand van familiefilmpjes zien we dat zijn ouders (in principe) op dezelfde manier met hem omgaan als met zijn horende broer Joachim. Met die broer heeft Tobias een prima band. Mede hierdoor vindt hij zichzelf ook bepaald niet zielig en creëert hij vooral met behulp van gebarentaal zijn eigen ‘dove’ wereld. Een wereld waarin hij zich gelukkig voelt en die hij ook goed weet te verbinden met de horende wereld.
Als Tobias gevraagd wordt of hij later (met zijn eveneens dove vriendin) liever een doof of een horend kind zou willen krijgen is zijn antwoord verrassend en veelzeggend. In principe maakt het hem niet uit, “als het maar gezond is”. Vervolgens voegt hij eraan toe: maar eigenlijk toch liever doof, want (zoals zijn moeder vroeger tegen hem zei) “doof zijn is ook fijn”. En díe wereld en de communicatie die daarbij hoort is hem vertrouwd.
Doof Kind gaat over het belang van familie en vrienden. Over doorzetten als het even wat moeilijker gaat. Over je aanpassen aan de situatie zoals die is. En over blij zijn met wat je wél (nog) hebt.

maandag 21 december
Stand van zaken voorstellingen seizoen 2020/2021

maandag 21 december
Thuis films kijken

dinsdag 8 december
Films kijken in coronatijd

donderdag 20 augustus
Groots uit de buurt – theater najaar 2020

vrijdag 14 augustus
Start kaartverkoop schouwburg op 21 augustus om 12.00 uur

zondag 21 juni
Open Podium ONLINE derde editie 21 juni 2020

maandag 8 juni
Podium Online

donderdag 4 juni
Afhandeling kaarten en nieuwe theaterseizoen

donderdag 21 mei